KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12916526
nr 1291 6526
Bisse Thofelt
(1939-2010), Sverige
Akvarell, "Lilla huset i dalen". Monogramsignerad -85. Motivet: 25x20 cm
Bisse Thofelt, svensk målare född 1939, död 2010.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 november 2019
kl 18:44:56
25/11 17:49:44